Мій прорив до Європи. Швейцарія країна спокою і високої якості

Немає нічого неможливого для людини у якої є мрія.

Так вирішила і подалася в 2014 р. на Майстерню європейської політики від Інституту політичної освіти.

Три етапи відбувалися в українських мстах Києві та Львові. Робочу групу склали молоді політики, громадські діячі з усієї України. Протягом трьох етапів молоді майстри та майстрині зустрічалися з українськими парламентарями, експертами, послами іноземних держав, розробляли та втілювали власні політичні проекти. Четверний етап відбувся в березні 2015 року у Швейцарії!

Як Україна всі роки незалежності не могла вибратися з «радянщини», так і я не могла здійснити свій прорив до Європи. Але 2015 рік змінив ситуацію і вселяє надії на краще майбутнє для мене і для України :)

Стажування в Швейцарії для учасників Майстерні європейської політики стало можливим завдяки спільним зусиллям Посольства Швейцарії в Україні, Міністерству закордонних справ Швейцарії та партнерам. Десять випускників Майстерні 2014-15 років в супроводі організаторів змогли стати учасниками поїздки.

Швейцарія зустріла нас сонцем і гостинністю. Швейцарія це країна федералізму, референдумів, децентралізації, самоврядування громад. Швейцарія це країна «спокою», який так полюбляють гроші. Не правда, що там немає проблем. Вони є, але питання в тому як вони вирішуються. Це вже стосується політичної культури, європейських цінностей і державницької свідомості політиків та громадян.

 Маленька країна з близько 9 млн. населенням поділена на 26 кантонів надзвичайно незалежних між собою та незалежних по відношенню до центру. Такої моделі вдалося досягнути завдяки особистій відповідальності кожного громадянина за прийняття рішень (знамениті швейцарські референдуми) та базового принципу «ми різні, але сильні тільки коли разом». Відповідальне відношення до всього, що робиш – бути хорошим сантехніком, поваром тощо якісно виконувати той сегмент роботи, який тобі довірено, бути у цій галузі професіоналом, ось, що цінується там понад усі дипломи (на відміну від України). Швейцарія країна з найнижчим показником вищої освіти серед населення в Європі, але у кого виникне думка заявити про її неосвіченість?! Ні годинників, ні сиру, ні шоколаду, ні банків, ні інфраструктури – нічого неможливо без професіоналів своєї справи. Саме з таких свідомих та відданих своїй справі людей складається ця держава Швейцарія!

Ми відвідали Швейцарський парламент, побували на пленарному засіданні; для нашої групи молодих політиків з України провели цікаву екскурсію будівлею Парламенту, розповіли про історичні віхи становлення Швейцарської держави. Бачили роботу в комітетах. Хочу відзначити, що стажування у Швейцарії відбулося на високому рівні. Щодня ми зустрічалися в кабінетах, залах, за обідніми трапезами з міністрами, політиками різних рангів, різних напрямків роботи. Всі вони одностайно висловлювали свою підтримку Україні. Одне із ключових питань, яке пронизувало наші робочі зустрічі – було «федералізм» та «децентралізація». Треба запам’ятати, що це два різні поняття (актуально для нас в контексті проблем з Кримом та Донбасом).

В час, коли в Україні ведеться війна за незалежність і європейський вибір розвитку — надзвичайно показово, що така країна як Швейцарія відкриває для молодих політиків з України свої двері, ділиться власними досвідом. Велика заслуга в цьому Інститут політичної освіти, який працює над демократизацією українського суспільства, займається просвітою та навчанням молодих політиків, які бажають змінювати країну.


Коли закінчилися 5 днів нашого візиту, зробила для себе висновок – Швейцарію треба будувати в Україні. І завжди пам’ятати, що ми унікальні! Не копіювати Європу, а натхненні їхнім досвідом творити своє українське!

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте